אודות התכנית

לימודי תואר ראשון בתנועה וכוריאוגרפיה לבמה ומסך משלבים לימודים אקדמיים עם התמחות מעשית בתנועה לקולנוע ודגש לחיבור העולם הדיגיטאלי המצולם, התפריט של מסלול התנועה והכוריאוגרפיה ייחודי ומאפשר התנסות תנועתית עם למידה עיונית המרחיבה ומעצימה את הטווח והמנעד המוכר.

הקשר הבסיסי בין התנועה למצלמה מחבר בין ההתחזקות וההתעצמות האישית לבין ראיית המציאות המרחבית ולמעשה מחבר בין העולם הפנימי לפיזי ובין האישי לכללי, ינתן דגש על כך שמחול הוא לא רק "סטודיו", הוא תפיסה אנושית של תנועה, פיזית ונפשית ותפיסה זו היא המאפשרת את הרחבת השפה בין מחול לקולנוע כתנועה הזורמת מהפנים אל החוץ, מהאדם אל המסך, שיתוף קולנוע ותנועה, מצלמה ומחול בהם הסטודנט נחשף למנעד רחב של טכניקות.המערכת בנויה משעות רבות של אימון ותרגול, התנסויות, חקירה והגעה לתוצרים מובנים שיאפשרו לכל סטודנט ללמוד את השפה ולדבר בה בחופשיות, במקביל, יעלה בהדרגה רף עמידה בזמני הגשה, עבודת צוות ושיתופי פעולה תוך כדיהרחבת התנועה לעבר המפגש האמנותי והטכני שבין אומניות המסך לעולם המחול בין הגוף, הבמה, הסאונד, המסך והקול.

העמקת המערכת תהייה בשני כיוונים מרכזיים - שיכלול הביצוע התנועתי, יכולתנו לנוע בתוך רצפי תנועה קבועים במימנות ודיוק חיזוק הגוף הפיזי דרך טכניקות מחול קלאסיות, שיהיו שיעורי יסוד לבנית יכולת הריקוד והביצוע עם דגש על חיזוק , עוצמה, גמישות וכן שיווי המשקל הסטודנטים יתנסו בתנועה בחלל- כוריאוגרפיה הן ברמה האישית והן כאנסמבל, וכן גם בהעמקת למידת התנועה הפנימית הבלתי נראית, למידת האנרגיה שלנו וכיצד אנו עובדים רוקדים ויוצרים תוך ניתוב הכוח שלנו בצורה היעילה ביותר.

בדרך זו תתחזק המחויבות האישית של כל אחד הכיוון השני יהיה הרחבת המושג "תנועה" דרך עולם הקולנוע, מופע מחול מתקיים בזמן הווה ומכאן כוחו, מיקומו הוא על הבמה בו מתקיימת ההופעה, דרך הצילום ודרך המסך נוכל לחקור ולבדוק את גבולות התנועה וגבולות הכוריאוגרפיה, היכולת להתקיים ללא נוכחותו של הרקדן בכל זמן נתון, היכולת להרקד בכל מקום ולרגע לשחרר את הבמה, להכיר וללמוד מה כוחה של כל אחת מהאמנויות שני כיווני הלמידה יהיו בדיאלוג מתמיד עם הסביבה המידית שלנו עם הקהילה והחיבור לאדמה דרך מהסטודנטים כמו גם יכולת ההקשבה בעבודה קבוצתית, ומה הכוח בשילובים תנועה מרפאת, טיפול והוראה דרך תנועה, כוריאוגרפיה דוקומנטרית ומחול קהילתי.

שנה א'-

קורסי מבא בתחומי הקולנוע - ברמה התאורטית . מחול- יסודות לטכניקה ושכלול היכולת הפיזית - ברמה המעשית חשיפה לתחום היצירה והחקירה הכוריאוגרפית למסך ברמת ההתנסות. קורסים בפילוסופיה של התנועה ובתולדות הכוריאוגרפיה לקולנוע. הרחבת מושג התנועה האישי וההתבוננות פנימה והחוצה.

שנה ב'-

קולנוע-הרחבת עולם המושגים האמנותיים והאופציות הקולנועיות ותחילת למידת טכניקות מעשיות. מחול-העמקת היכולת וההבנה הטכנית. חשיפה לעולם תנועתי על הבמה ובקולנוע. הרחבת מושג התנועה לתנועה אנושית רחבה. התעמקות בבניה כוריאוגרפית לקולנוע והתנסות ביצירה עצמאית. למידת קצב ותזמון בגוף ובמסך, עריכה כוריאוגרפית ולמידת רפרטואר של יצירות מחול בקולנוע, קרקס. כוריאוגרפיה דוקומנטרית ותיעוד מצלמה.

שנה ג'-

קולנוע-הרחבת טכניקות מעשיות וחיבור מעשי בין צילום לתנועה. מחול-מטכניקה לפרפומריות, השימוש בטכניקה מהסטודיו למסך בבניה ובכוריאוגרפיה, שילוב העולמות, איך משתמשים בטכניקות שונות לרעיון דומה. הרחבת האופציות לשילובים מהבמה לקולנוע ומהקולנוע לבמה. עבודה כוריאוגרפית מול מצלמה, ולמידת החלל , לוקיישן, מרחב יחסי פנים וחוץ/התבוננות פנימה והתבוננות החוצה. בניית מציאות והכלת המציאות. פילוסופית התנועה ממחשבה מופשטת למעשה פרקטי.

שנה ד'-

מחול- חיזוק טכניקות תנועה, חונכות לפרויקט גמר -הפרויקטים הם אישים ומכילים במינונים שונים את פילוסופיית התנועה/במה-כוריאוגרפיה/קולנוע- התבוננות. לכל פרויקט מוקצה מנחה צמוד ומתקיימים מפגשים שבועיים עם ראש המסלול למעקב ותמיכה במהלך הלימודים משולבות כיתות אמן ומפגשים עם כוריאוגרפים ויוצרים בקולנוע מהעולם כל העבודות של הסטודנטים יוצגו במסגרות פסטיבליות גם מחוץ למכללה.


ראשי המסלול

ליאת דרור וניר בן גל

מרצים

מיכל ארזי

בעשור האחרון רוקדת ומלמדת בלהקת המחול של ליאת דרור וניר בן גל. מורה ליוגה, מחול ואקרובטיקה אוירית.
בוגרת לימודי ארכיטקטורה בטכניון, טיפול בתנועה ברוטרדם, יוגה בוינגייט, ואימון באמנות במכללת ביטוי.
זכתה בפרסים על יצירה וביצוע מופעי קרקס בשיתוף עם רוני כלב ואורית נבו.