אודות המסלול

מזה למעלה מעשור שתחום הטלוויזיה בארץ ובעולם מגיע להישגים אמנותיים ויצירתיים חסרי תקדים ולשיאי הצלחה חדשים. מסלול לימודי הטלוויזיה בספיר הוא מסלול הלימודים האקדמי היחיד בישראל ששם דגש מעמיק על לימוד מעשי ועיוני של עולם הטלוויזיה על מאפייניו הייחודיים, בנוסף לכלים של השפה הקולנועית (כגון: בימוי, צילום, הפקה, עריכה), ונותן בכך מענה ייחודי לבוגרים המשתלבים בתעשיית בארץ ובחו"ל.

מטרתנו היא להכשיר יוצרים מקצועיים, משכילים, חדשניים, יצירתיים ובעלי אמירה בתחום הטלוויזיה, במקצועות שונים (בימוי, עריכה, כתיבה, הפקה, צילום, עריכת תוכן ותחקיר) ובז'אנרים שונים (סדרות עלילתיות, סדרות תיעודיות, פורמטים חדשים, תכניות אולפן, תרבות ומוסיקה, תכניות לייט נייט, הומור וסאטירה וכד').

הלימודים המקיפים והאינטנסיביים, במסלול ארבע שנתי לקראת תואר עיוני-מעשי BFA, משמעותם הכשרה עיונית ומעשית גם יחד, באמצעות היקף גדול מאוד של סדנות וקורסים עיוניים, ובליווי אנשי מקצוע ויוצרים מהשורה הראשונה בתעשייה.

פרויקט הגמר של התלמידים במסלול טלוויזיה הוא לרוב הפקת פיילוט (תכנית לדוגמה שהיא גם לעיתים קרובות פרק ראשון) לתכנית או סדרה שפיתחו במהלך הלימודים. פיתוח והפקת הפיילוט משמשים להכרות מעמיקה ומקצועית עם תהליך פיתוח והפקת פרויקט לטלוויזיה החל מרעיון ועד שידור, וגם כתיק עבודות מקצועי, כהזדמנות להפיק פיילוט לטלוויזיה ללא מגבלות הגופים המשדרים ובתקציב מצומצם, וכאפשרות שיווק, הפצה והקרנה לגופי השידור בתעשייה ולפסטיבלים.

אנו מקיימים קשרים קרובים ושיתופי פעולה עם גורמים רבים בשוק הטלוויזיה, כגון: אירועי פיצ'ינג, חניכה וליווי מקצועי, ייעוץ, השתתפות בוועדות הפרויקטים, הקרנות בנוכחות בכירים בתעשייה, סיורים וביקורים והשתתפות באירועים מקצועיים ופסטיבלים.

בנוסף עומדים לרשות תלמידי טלוויזיה ציוד צילום, תאורה, סאונד ועריכה חדישים, בהיקף ובאיכות הטובה בארץ לסטודנטים, אולפן טלוויזיה דיגיטלי, וניידת שידור לבימוי מופעי מוסיקה וספורט ברחבי הדרום.

מסלול לימודי יצירה טלוויזיונית מתבלט באווירה צעירה ויצירתית, בעבודת הצוות הטובה והמגובשת של תלמידיו ובעשייה רלוונטית ועכשווית. עוד מאפיינים את הלימודים במסלול: אהבה לעשייה לטלוויזיה ושאיפה ליצור בה, גיוון רב בתחומי הלימוד, ולימוד מקצועי עיוני ומעשי של טלוויזיה ושל יסודות הקולנוע גם יחד.

לתכנית הלימודים


ראש המסלול

ענת סלע-ענבר - ראש מסלול טלוויזיה BFA

מרצים בבית הספר

ענת זלצר

אילון רצקובסקי

איתי חרל"פ

גידי יהושוע

אורי ויסברוד

מודי בר-און

בוגרים

רון בוטרשוילי - בוגר מסלול טלוויזיה

יענקל'ה אמזלג - בוגר מסלול טלוויזיה