אודות המסלול

בית  ספר ליוצרי קולנוע מתרכז בעיקר בלימוד מעשי של מקצועות הקולנוע והטלוויזיה. בניגוד לחלוקה המסורתית של מקצועות הקולנוע: הפקה, בימוי, צילום, עריכה, תסריטאות, אנחנו מאמינים ביוצר קולנוע טוטלי שלמד את כל מקצועות הקולנוע היצירתיים. המסלול מכשיר כוח אדם מיומן ומקצועי בכל תחומי ההפקה והיצירה, ולמסיימים בהצלחה ניתנת דיפלומת Practical Engineering in Cinema and TV Arts.

תכנית הלימודים כוללת סדנות בכל תחומי היצירה הטלוויזיונית והקולנועית: בימוי סרטים עלילתיים ודוקומנטרים, פרסום וסרטי תדמית, בימוי מולטי-קאם, ניידת שידור ואולפן טלוויזיה, לימודי קול, הקלטה ופס קול לסרטים, עריכת סרטים תיאורטית ומעשית, תוכנות עריכה AVID ,FINAL-CUT, עריכת און ליין ואפטר אפקט, עיצוב הפריים, צילום סטילס ופוטו שופ, צילום וידיאו, קולנוע וסדנות תאורה, סדנות משחק מול מצלמה, וידיאו דאנס, לימודי הפקה ומקצועות צוות הפקה.

לתכנית הלימודים


ראש המסלול

עוזי אדם - ראש מסלול הנדסאי קולנוע וטלוויזיה

מרצים בבית הספר

רני בלייר - ראש התכנית לתואר ראשון

במאי טלוויזיה ותסריטאי ישראלי, זוכה פרס האקדמיה לטלוויזיה. בלייר כיהן כיו"ר איגוד הבמאים בישראל. נולד במושב ישע שבנגב המערבי. אביו, יוסטה בלייר, היה מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל בשנות ה-2000. באמצע שנות השמונים סיים בלייר לימודיו בחוג לקולנוע וטלוויזיה של אוניברסיטת תל אביב. בתחילת דרכו ביים קליפים מוזיקליים לברי סחרוף באלבומיו "חם על הירח" ו"סימנים של חולשה". באותה תקופה החל לביים כתבות טלוויזיה בערוץ הראשון ובערוץ 8.

בשנים 1999–2004 כתב וביים, לצד ענת אסולין וארי פולמן, את סדרת הטלוויזיה שבתות וחגים, אשר שודרה במשך חמש עונות בערוץ 3 בכבלים (כיום – הוט). בשנת 2006 ביים וכתב עבור ערוץ זה, ביחד עם ענת אסולין וארי פולמן, את הסדרה פרשת השבוע, אשר שודרה במשך שלוש עונות.

ב-2008 החליף את דורון צברי כראש איגוד הבמאים, תפקיד שבו כיהן עד מאי 2012, אז החליף אותו יריב הורוביץ.

בשנת 2009 ביים את הסדרה תיבת נח, שאותה יצר שמוליק קלדרון ואשר שודרה על ידי "רשת" בערוץ 2. בלייר גם היה שותף לכתיבת התסריט יחד עם מאיה הפנר. בשנת 2011 כתב וביים את אדמה, מיני-סדרה בת 5 פרקים המשודרת בהוט 3. לאחר מכן יצר וביים את סדרת הדרמה הפוליטית שביתה, אשר עלתה לשידור ביולי 2012 בערוץ Yes Drama.

בשנת 2012 התמודד בלייר לכנסת ה-19, במקום השלישי במפלגת "ארץ חדשה".

בתאריך 7.1.2015 העלה ערוץ 1 את התכנית "איסור ונגיעה" ובה הוצג הסרט ההיפך‏ המבוסס על ספרו "ההיפך" של יהושע גרינברג. סיפור על אהבה בין בחור ישיבה בגילומו של איתמר רוטשילד לבין נערה חולה בסרטן, שאותה משחקת קרן ברגר. במקביל לסיפור המרכזי, אנו עוקבים אחרי הבחור, לאחר שמונה לרב הישיבה בגילומו של רני בלייר, ואחר התמודדותו עם בחורי ישיבה שיש להם סיפורים דומים לסיפור אהבתו שלו. בימוי: עמיחי גרינברג.

צילום: עמיחי מלכי

סיגלית בנאי

בוגרים

אושרי חיון - בוגרת מסלול קולנוע

דוד גברו - בוגר מסלול הנדסאים

רומן שומונוב - בוגר מסלול הנדסאים

מקיקס (רונן) עמר - בוגר מסלול הנדסאים

בזי גטה - בוגר מסלול הנדסאים