ענת זלצר

עורכת ובמאית של תכניות וסדרות טלוויזיה תיעודיות עבור הערוץ הראשון, הטלוויזיה החינוכית הישראלית וערוץ 8. זלצר נולדה בתל אביב, אמה הייתה מבקרת התיאטרון שוש וייץ.

בין השנים 1998–2000 יצרה, בשיתוף עם מודי בר-און, את סדרת התוכניות הכול אנשים – סדרה בת 20 פרקים, שהוקדשה לאישים מרכזיים בתולדות ארץ-ישראל כמו דוד בן גוריון, שייקה אופיר, אברהם (יאיר) שטרן, דוד בן הרוש, לוי אשכול, החזון איש, אריה שרון, הרב קוק, עזריאל קרליבך ועוד. זלצר יצרה (בשיתוף עם מודי בר-און) את הסדרה התיעודית בת 11 הפרקים במדינת היהודים, המתעדת את תולדות הבידור וההומור הישראלי, ואשר שודרה במהלך שנת 2005 בערוץ הראשון של הטלוויזיה הישראלית. הסדרה זכתה בפרס האוסקר לטלוויזיה בתחום התיעוד.

החל משנת 2007 יצרה וערכה זלצר את שלוש העונות של הסדרה גיבורי תרבות ששודרה בערוץ 8 של הכבלים. הסדרה משלבת את מיטב הבמאים הדוקומנטרים בארץ שיצאו לתעד יוצרים מרכזיים בתרבות המקומית כמו: חוה אלברשטיין, עלי מוהר, יורם קניוק, אלונה פרנקל, אוהד נהרין, זובין מהטה, מאיר ויזלטיר, יהודית רביץ ועוד.

בשנת 2008 יצרה וביימה זלצר את שישים סדרת תעודה בת שישה פרקים. שישים מציגה תמונה קבוצתית של דור המדינה באמצעות דיוקנם של שישה גיבורים מכל שכבות החברה. הסדרה מלווה את הגיבורים מילדותם ועד לגיל שישים.

בשנת 2009 יצרה את הסדרה תל אביב-יפו יחד עם מודי בר-און וגבריאל ביבליוביץ. הסדרה מביאה את תולדותיה של העיר תל אביב מרגע הקמתה כשכונה צנועה בפאתי יפו העות’מנית ועד ימינו, בשילוב קטעי ארכיון נדירים. הסדרה שודרה בערוץ 10 ובערוץ 8.

בשנת 2011 יצרה וביימה זלצר, בשיתוף עם מודי בר און, את הסדרה הקיבוץ, שמספרת על התנועה הקיבוצית. הסדרה שודרה בערוץ הראשון ובערוץ 8.

זלצר מלמדת במכללת ספיר במגמת קולנוע וטלוויזיה.

צילום: עמיחי מלכי