מודי בר-און

מוֹדִי (מרדכי) בר-און הוא מנחה טלוויזיה ויוצר טלוויזיה ישראלי. בעל תואר ראשון בתיאטרון מאוניברסיטת תל אביב‏. החל את דרכו המקצועית כסטנדפיסט בשנות השמונים והיה חבר בצוות הסטנד-אפ “איך זה עובד באמת” עם גדי פור ויוסי פרץ. השתתף בכתיבת המערכונים עבור תכנית הטלוויזיה “החמישייה הקאמרית”. בשנת 1995 כתב מחזה לתיאטרון הבימה בשם “הרקוויזיטור” (יחד עם אילן אלדד). בעבר כתב טור במקומון “זמן תל אביב”. בשנים 1994-1993 כתב טור הומוריסטי-סטירי שבועי, בשם “סוגרים חשבון”, ב”מגאזין” של העיתון “גלובס”. בר-און מנחה את משדרי ליגת האלופות בערוץ הספורט וב-2015 מנחה גם תכנית אירוח בערוץ 2 מטעם הזכיינית “רשת”. ידוע כאוהד קבוצת הפועל חיפה.

בנוסף לעבודתו בטלוויזיה מלמד קולנוע בבית הספר הדמוקרטי בחדרה, הגיש כמה תוכניות תעודה טלוויזיוניות, ולעתים היה גם שותף ליצירתן, בשיתוף פעולה עם ענת זלצר או עם יוצרים נוספים. ביניהן: התכנית הכול פתוח (הטלוויזיה החינוכית, 1996-1995), שעסקה בנושאים חברתיים והיסטוריים וכללה הן ראיונות שערך בר-און באולפן והן תיעוד של יציאותיו אל השטח.

הסדרה הכול אנשים (הטלוויזיה החינוכית, 1997), שעסקה בדמויות מרכזיות בעברו של היישוב ושל מדינת ישראל, תוך דגש על הצד האנושי והאישי.
הסדרה במדינת היהודים (הערוץ הראשון, 2003), שעסקה בתולדות ההומור הישראלי.
הסרט האריה שאג פעמיים (שודר ב-2007), שחיפש את ההקבלה בין מאורעות תל חי לתקרית שבה נהרגו חיילי צה”ל בסמוך לבית הקברות של כפר גלעדי, הסמוך לתל חי, במלחמת לבנון השנייה.
הסרט מסעות הברווז (2009, נוצר בשיתוף עם גבי ביבליוביץ), על אמן הקומיקס דודו גבע ושודר ב-yes.
תל אביב-יפו, סדרה תיעודית לפי תסריט של בר-און וזלצר העוסקת בתולדות תל אביב, שודרה בחודש מאי 2009 בערוץ 8 ובקיץ 2009 בערוץ 10.
הקיבוץ (ערוץ 8, 2011), סדרה תיעודית נוספת של בר-און וזלצר הבוחנת את ההיסטוריה של הקיבוצים בישראל ומצבם כיום.
כביש 90 (ערוץ 8, 2014), סדרה תיעודית נוספת של בר-און וזלצר. בסדרה זו מתעד בר-און מסע בן כשבועיים לאורך כביש 90, הכביש היחיד החוצה את מדינת ישראל לכל אורכה‏.
כמו-כן, בשנת 2011 החל להגיש אחת לשבוע את אחת מתוכניות רצועת הינשופים בערוץ 8, העוסקת בתרבות הישראלית ובה הוא מארח ומראיין אנשים מתחום האמנות, הפוליטיקה ועוד.

בספטמבר 2014 הצטרף בר-און להגשת התכנית יציע העיתונות בערוץ הספורט. הוא מגיש את התכנית פעם בשבוע‏. בינואר 2015 החל בר-און להגיש את תכנית האירוח “כאן ועכשיו” שמשודרת על ידי הזכיינית “רשת” בערוץ 2 ומועברת בשידור חי עם קהל באולפן וגם בה משולבים קטעי וידאו תיעודיים.