ספר חדש לפרופ’ ענר פרמינגר

תמונה של ענר פספר חדש, הנושא את השם הטעון והמסקרן “בין מסע אלונקות למגש הכסף”, בא לעולם. מחברו הוא הבמאי, המרצה ואיש הסגל הבכיר והוותיק שלנו, פרופ’ ענר פרמינגר. תשוקתו של ענר לקולנוע הדביקה כבר מאות רבות של סטודנטים בחיידק הממכר במהלך השנים, ועכשיו היא מקבלת חיזוק נוסף – בדמות אסופת מאמרים ומסות על קולנוע ועל סרטים ספציפיים, שכתב פרמינגר בשנים 2016-1988. מאמרים אלה נכתבו בד בבד עם המחקר הקולנועי שלו וכחלק ממנו, ומתקיימים תמיד במרווח המפרה שבין יצירה לפרשנות, בין חוויה לבין דיבור עליה. חלק מהטקסטים (ראו * למטה) נכתבו במיוחד עבור הספר הנוכחי ורואים כאן אור לראשונה. השאר שוכתבו, עודכנו ונערכו במיוחד לקובץ זה.
פרופ’ פרמינגר – “ההבדל בין עשיית סרט לבין כתיבה עליו, כמוהו כהבדל בין לחלום לבין לתת לחלום פרשנויות אפשריות שונות. אין סתירה בין שתי הפעולות הללו. מדובר בשני מצבי תודעה שונים שמשלימים זה את זה. מה הכוונה בלפרש סרט? מהי משמעותן של פרשנויות שונות? האם היוצר אכן התכוון לכל מה שמפרשיו טוענים לראות בסרטו? האם חשוב לדעת מה הייתה כוונת היוצר כדי לתת תוקף או לסתור את מחשבותינו על המשמעויות הגלויות והחבויות בסרט? כשמשווים סרט לפעולת חלימה ניתן לקבל תשובות אפשריות לשאלות אלו.”
התשובות עצמן בספר החדש. ברכות!

עטיפת הספר החדש

* טקסטים המופיעים לראשונה בספר:

פרק 5: “מסע אלונקות לעבר מגש הכסף” על המהלך המתפתח שג’אד יוצר בין סרטו “מסע אלונקות” (1977) לבין סרטו “מגש הכסף” (1983), מתפרסם לראשונה בספר זה וממנו גם נגזר שם הספר.
Judd Ne’eman

פרק 7: “ללכת על המים או להקדים את אלוהים – בני דור שני ושלישי מחפשים קרקע מוצקה”. מסה על סרטו של איתן פוקס “ללכת על המים” מתפרסמת לראשונה בספר זה.

פרק 9: “בחזרה מגולגולגתא – דרך הייסורים של הירידה מהצלב”. מסה על סרטו של עמי דרוזד “אוסטרליה שלי” מתפרסמת לראשונה בספר זה.
תודה,

http://newsletters.sendmsg.co.il/…
Aner Preminger מחבר הספר
Idan Zivoni עריכה
As We Design עיצוב עטיפה אילן פוטאש
מו”ל הוצאה לאור – רסלינג

Gili Tel Oren עריכה לשונית
תמונת כריכה מתוך “ללכת על המים” – איתן פוקס Eytan Fox
Shani Shoshan Sigal Golan Idan Gadot