על קו הגבול עם עזה, מקום שהוא אחד מהטעונים במזרח התיכון, יצרנו מעבדת יצירה ומחקר תרבותית, ובה פיתחנו תכניות לימוד ואנו מקיימים מרכז תרבותי קולנועי ייחודי ששמו יצא בכל רחבי העולם. סרטים, תכניות מיוחדות ורטרוספקטיביות של  בוגרי המחלקה מוצגים ומוקרנים בפסטיבלים, ערוצי שידור, בתי קולנוע מסחריים ומוסדות לימוד ומחקר יוקרתיים בכל רחבי העולם. במקביל יזמנו שיתופי פעולה עם בתי ספר לקולנוע פסטיבלים ומוסדות תרבות בעולם המאפשרים להרחיב את נקודת המבט ולייצר אופקים חדשים ורחבים יותר לתפיסה ולעשייה האמנותית שלנו.

משרד קשרי החוץ וההפצה מתאפיין ברוח של עשייה ויזמות. תפקידו לנהל ולהשתתף בכל מה שקשור בייצוג של בית הספר אל מול גורמים חיצוניים בארץ ובעולם. מטרתו לחבר בין התכנים הרבים המיוצרים בבית הספר, עשרות סרטים ומאות סרטונים, לבין פלטפורמות מתאימות בפסטיבלים בינלאומיים, גלריות לאומנות, ערוצי שידור, מדיה דיגיטלית ועוד. סרטים בודדים כמו גם תכניות מיוחדות מוקרנים במרכזי קולנוע בארץ ובחו"ל בשיתוף עם בתי ספר לקולנוע מהמובילים בעולם וגופים כמו משרד החוץ, שגרירויות ישראל בעולם ומשרדי תרבות מקומיים. בית הספר עובד עם חברות הפצה בארץ ובעולם: חברת DW בפריז, חברת go2film המתמחה בהפצה לעולם היהודי ועוד. סרטי בית הספר זוכים להצלחה בעולם, הרבה בגלל הקולות הרעננים והמגוון הרחב של העולמות המובאים בהם, כאלו המרחיבים את המנעד של המוכר בזרם המרכזי בישראל. בזכות זאת ובזכות החיפוש הבלתי מתפשר אחר שפה קולנועית חדשנית, הסרטים של בוגרי ספיר ממציאים מחדש את הקולנוע הישראלי.

לאתר פסטיבל קולנוע דרום


צוות

אוריאנה בן אבא

סיימה את לימודיה בבית הספר לאמנויות הקול והמסך ב2011 במסלול קולנוע. עבדה בהפקות אופנה ובתיאטרון וביימה סרט תיעודי באורך מלא עבור משרד הרווחה. בימים אלו לומדת לקראת השלמת התואר השני בלימודי תרבות ומגדר באוניברסיטה העברית בירושלים. בספיר, אוריאנה אחראית על תחום ההפצה ועומדת בקשרים עם גופים שונים ברחבי העולם ועם הפסטיבלים הגדולים בארץ כדי לקדם את סרטי בית הספר. כמו-כן עבדה אוריאנה בתפקידים שונים בפסטיבל קולנוע דרום וכיום משמשת כחברת צוות הפסטיבל ואחראית על תכנית הפרינג'.

דומיניק ולנסקי‪

בפברואר 2012 לאחר ניסיון של למעלה מעשרים שנה בתחום ההפצה, הקימה דומיניק ולנסקי את חברת די-דאבליו, שמטרתה לייעץ ולעזור ליוצרים בכלל וצעירים בפרט למצוא  את דרכם בשוק הסרטים הבינלאומי. היא עוסקת בהקמה, ייעוץ וניהול של גופים שונים העוסקים בהפקה והפצה ברחבי העולם, בשיתוף עם חברות הפקה ברחבי העולם, פסטיבל קאן והמכון הצרפתי העולמי. יחד עם כל זה היא גם מפיקה בעצמה לראשונה בימים אלו סרט באורך מלא של היוצר האיראני אליזרה קאהטמי ומפיקה שותפה של סרטו השני של סאנג'יואה פושקאקומרה מסרי לנקה‪.