בית הספר לאמנויות הקול והמסך נבחר להשתתף בתכנית היוקרתית בביאריץ בצרפת – FIPA

בית הספר לאמנויות הקול והמסך במכללת ספיר נבחר מבין מועמדים רבים להשתתף בראשית 2016 ב- FIPA, התכנית היוקרתית לבתי ספר לקולנוע של הפסטיבל לתכניות אודיו-ויזואליות שיתקיים בין ה-19 ל-24 בינואר בביאריץ שבצרפת. קמפוס הכישרונות הצעירים של פסטיבל פיפה (FIPA New Talent Campus) יפגיש את בית הספר בספיר עם בתי ספר נוספים לקולנוע מלבנון, אוסטריה, ספרד וצרפת.

במהלך הפסטיבל יוקרנו חמישה סרטים שנעשו על ידי בוגרי בית הספר: לילא אחת ביפא של רז בר דוד ורון, המספר על טרנס-סקסואלית המתגוררת בשכונת מצוקה ביפו, לבירינת של דויד ריינליב העוסק ביחסי משיכה-דחייה בין גבר לבחורה שהכיר ולזוג מבוגר שבדירתם הוא מתגורר, ליילה של לונה מטר, המתאר באנימציה מערכת יחסים בין בחורה לשיער שלה המגלה עצמאות משלו, פרצוף רוסי של תמר רצ'קובסקי המתאר את מערכת היחסים בין היוצרת לאימה האמנית, וחולות, סרט האנימציה שנעשה בסדנת האנימציה הדוקומנטרית בהנחיית ריקרדו ורדסהיים בעקבות המפגש של כיתת הסדנה עם פליטים מאפריקה.

לדברי ד"ר ארז פרי, ראש התואר הראשון בבית הספר לאמנויות הקול והמסך, "הבחירה בנו מבין מועמדים רבים להשתתף בתכנית היוקרתית מעידה על ההכרה הרבה שלה זוכה בית הספר לא רק בישראל אלא גם ברחבי העולם. הישג זה מצטרף לשורה של הישגים שידענו לאחרונה, ובהם זכייתה של אפרת כורם בפסטיבל הסרטים בבלפורט על "בן זקן", וזכייתו של ג'ק פאבר במענק כספי בחממת הקולנוע בטורינו".